SLEDUJTE NÁS 
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon

© 2017-2020 Všechna práva vyhrazena NF Jablonecké varhany

 Tiskové práce pro NF Jablonecké varhany provádí  Tiskárna Macek www.tiskem.cz

Benefice pro záchranu našich varhan

Na úvod malé vysvětlení

Po celé léto jsme se setkávali na varhanních koncertech, které se odehrávaly v pěti jabloneckých chrámech. Podle skvělé dramaturgie celé třetí řady koncertů jste každý z nich mohli navštívit dvakrát. To se ale bohužel nepodařilo právě díky zhoršení stavu našich varhan. Po několika hodinách jejich neúspěšného ladění a kontroly před koncertem se ukázalo, že nepřetržitá služba bez větší renovace si již vybírá svou daň. Sice víme, že varhany dlouhodobě ničí červotoč, ale letos se k tomu přidalo ještě extrémní teplo a dlouhodobé sucho. Dnes tedy mnoho rejstříků a celý třetí manuál nehraje. Došlo k rozeschnutí dřevěných vzduchových rozvodů. Onen koncert musel být přesunut, stejně jako tento benefiční, na který Vás o to srdečněji zveme.

Benefice z Neugablonz

K podpoře snah o záchranu varhan se touto beneficí připojuje i sesterská farnost v německém Neugablonz, části našeho partnerského města Kaufbeuren. Na koncert přijedou nejen tamní občané, ale hlavně také jejich regenschori Albin Wirbel, znamenitý varhaník. V jeho koncertním programu uslyšíte skladby Bacha, Händela, Mendelssohna a dalších. Po koncertu bude možné navštívit kůr a blíže se seznámit s varhaníkem Albinem Wirbelem i jabloneckým ředitelem kůru Tomášem Pospíšilem. Případné Vaše otázky na pana Wirbela budou samozřejmě překládány do němčiny.

Vašimi průvodci celým večerem budou za Jablonecké kulturní a informační centrum paní Petra Handlířová a za Správní radu nadačního fondu pan Petr Tulpa.  Vše bude tlumočeno i do němčiny.

Vaše podpora

Jistě mnozí z Vás navštívili již zmíněné letní koncerty. S radostí Vám oznamujeme, že díky dohodě s Jabloneckým kulturním a informačním centrem, bylo dobrovolné vstupné z koncertů konaných v katolických kostelích vloženo na transparentní účet nadačního fondu. Bylo tak vybráno téměř 35.000,- Kč. Děkujeme, že podporujete kvalitní kulturní aktivity a takto i záchranu varhan. Tím přispíváte k zachování kulturního dědictví, na které můžeme být v Jablonci pyšní.

 

Projekt záchrany varhan můžete podpořit i svou účastí na tomto koncertu.