top of page

ČASTÉ OTÁZKY

Kdy přijde potvrzovací email?

Potvrzovací email adopce odesíláme bezprostředně. Pokud jej nedostanete během několika minut, prosím znovu načtěte e-maily ve své schránce. Dále zkontrolujte, zda se náš e-mail (z adresy info@jabloneckevarhany.cz) nedostal mezi nevyžádanou poštu. Je také možné, že jste se zmýlili při vkládání svého emailu a tak Vám nemohl být doručen.

Ve těchto případech nás prosím kontaktujte e-mailem, vše s Vámi dořešíme k Vaší spokojenosti.

Jak adoptovat pro někoho jiného (píšťala jako dárek)?

Pokud chcete píšťalu adoptovat na jiné jméno nebo třeba na firmu či spolek, napište nám to prosím do poznámky. Případně nás prosím kontaktujte e-mailem na info@jabloneckevarhany.cz, vše s Vámi dořešíme.

Jak adoptovat více píšťal současně?

Každou píšťalu je v tomto případě nutno adoptovat samostatně. Tedy opakováním postupu je možno objednat více píšťal (například píšťaly vedle sebe pro manželský pár nebo trojici píšťal v rejstříku, který má tři řady).

Jak adoptovat za hotové peníze?

Peníze lze složit na hotovosti u Raiffeisen bank na přepážce. Při vkládání na účet si vytiskněte potvrzovací email, který obsahuje všechny potřebné údaje pro platbu. Na přepážce Vám mohou pomoci s vyplněním vkladového dokumentu.

Je možné zaplatit v několika splátkách?

Ano, je to možné. Zarezervujte si píšťalu a přání zaplatit v několika splátkách napište do poznámky.  Následně Vás budeme kontaktovat a sepíšeme darovací smlouvu podle Vašich potřeb. U částek nad 10000,-Kč sepisujeme darovací smlouvu vždy. Případně nás prosím kontaktujte e-mailem na info@jabloneckevarhany.cz, vše s Vámi dořešíme.

Když potřebuji potvrzení pro daňový odpočet?

Po provedené platbě (připsání částky na účet nadačního fondu) Vám rádi potvrzení vystavíme. Potvrzení Vám zašleme emailem pro vaši účetní. Dar Nadačnímu fondu Jablonecké varhany je odečitatelnou položkou, detaily uplatnění ve Vašem případě Vám vysvětlí vaše účetní.  Potvrzení nevystavujeme automaticky, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@jabloneckevarhany.cz.

Je možné adoptovat bez internetu?

Ano, je to možné po domluvě v kanceláři Jablonecké fary na Horním náměstí. Tam s vámi mohou projít celý adopční proces a peníze je možno vložit do pokladničky veřejné sbírky nebo složit na přepážce Raiffeisen bank či poslat složenkou.

Objeví se název mého účtu na výpisu transparentního účtu Raiffeisenbank?

Nadační fond Jablonecké varhany používá pouze transparentní účty pro možnou kontrolu veřejností, jak je nakládáno s prostředky, věnované dárci. Proto nemůžeme ovlivnit vypsání názvu účtu dárce ve zveřejněném výpisu na stránkách Raiffeisen bank. V případě požadavku na úplnou anonymitu je možné dar vložit na přepážce banky v hotovosti. Pro vložení na účet si vytiskněte potvrzovací email, který obsahuje všechny potřebné údaje pro platbu (číslo účtu a variabilní symbol píšťaly. Na přepážce Vám mohou pomoci s vyplněním vkladového dokumentu.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?    Není vám jasné, jak adoptovat?     Přečetli jste si PRŮVODCE ADOPCÍ?

Opravíme to, prosím kontaktujte nás na info@jabloneckevarhany.cz​

bottom of page