Jablonecké hudební úterky

Letošní rok zamíchal spoustou věcí a nemilé dopady koronakrize způsobily také zrušení oblíbeného hudebního cyklu Jablonecké kostely otevřeny.  Nedostatkem financí oficiálně odůvodněný krok přišel docela na poslední chvíli a bylo by jednoduché pokrčit rameny

a říci si, tak letos koncerty prostě nebudou... 

1.8.2020

Píšťala pod stromečkem?

Ne až tak doslova, však by se také mnohé z píšťal našich varhan pod stromeček ani nevešly. A pak také co s jednou píšťalou? Varhanním píšťalám je přeci nejlépe mezi ostatními píšťalami, uspořádanými pěkně v rejstřících a podle tónů. Jen tak tvoří onen královský hudební nástroj.

1.12.2019

Je málo koncertů, které končí rozebíráním hudebního nástroje. Jistě, klarinet či flétnu lze rozebrat a uložit do pouzdra, ale varhany? A navíc ty největší jablonecké varhany v chrámu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova? A právě toho jsme mohli být svědky na třetím benefičním koncertu, pořádaném Nadačním fondem Jablonecké varhany a jabloneckou farností. Tento koncert pro jejich záchranu měl plánováno právě takové vyvrcholení.  

Hlavními hvězdami koncertu byly dva hudební skvosty města, famózní dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! a vzácné koncertní varhany firmy Rieger.

Končíme & Začínáme - třetí benefiční koncert

Farnost ve spolupráci s Nadačním fondem Jablonecké varhany pořádá pro výjimečný okamžik zahájení restarátorských prací na varhanách benefiční koncert. V rámci koncertu zazpívá sbor Iuventus, gaude! pod vedením Tomáše Pospíšila. Představíme Vám také firmu z Budyšína,která byla vybrána pro provedení prací a budete u slavnostního zahájení opravy. 

8. listopadu 2019

O firmě Hermann Eule Orgelbau GmbH.

Více informací o firmě, která byla vybrána k restaurování našich varhan. Poznejte lépe její 150-letou historii​, i jejich firemní filozofii. Podívejte se na jejich práce v Německu i v Praze.

​Jablonecké kostely otevřeny - letní koncerty

Již dvanáctým rokem se každé prázdninové úterý, vždy od 10 do 17 hodin, otevírají dveře pěti jabloneckých kostelů a zvou místní i návštěvníky města k prohlídce interiéru. S touto ojedinělou akcí je spojeno i pásmo varhanních koncertů a nechybí opět jeden bonusový čtvrteční koncert, tentokráte s hudbou královen ve Sv. Anně. 

o prázdninách ...

Pozitivní koncert

Přestože velké varhany již koncertně využít nelze, o varhanní hudbu v tomto prostoru její milovníci nepřijdou. Největší jablonecký kostel rozezní varhanní pozitiv přivezený speciálně pro tuto příležitost. Tento zajímavý hudební nástroj nám přijede představit paní Jiřina Dvořáková - Marešová 25.4.2019 v 17 hodin.

7.4.2019

Benefice - Nokturno pro 2862 hlasů

K podpoře snah o záchranu varhan se touto beneficí připojuje i sesterská farnost v německém Neugablonz, části našeho partnerského města Kaufbeuren. Na koncert přijedou nejen tamní občané, ale hlavně také jejich regenschori Albin Wirbel, znamenitý varhaník. 

1.9.2018

Jablonecké kostely otevřeny

Již jedenáctým rokem se každé prázdninové úterý, vždy od 10 do 17 hodin, otevírají dveře pěti jabloneckých kostelů a zvou místní i návštěvníky města k prohlídce interiéru. 

28.6.2018

Adoptujte si svou píšťalu

Nadační fond Jablonecké varhany spouští od Velikonoční neděle 2018 možnost adoptovat si píšťalu ve varhanním stroji v našem kostele.

1.4.2018

PROGLAS natáčel u našich varhan 

O varhanách a nadačním fondu jsme natáčeli s redaktorem Pavlem Smolkem. Pořad byl  vysílán v premiéře 13.3. od 20:15 a v repríze 19.3. od 9:30..Pořad je již dostupný v archivu. 

13.3.2018

Varhany "sesterské" farnosti v Neugablonz 

 Ve Farním dopisu farnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Neugablonz se koncem minulého roku (2017) objevil článek Nové varhany pro Ježíšovo Srdce.

13.3.2018

Veřejná sbírka

Dnem 8. ledna 2018 je Krajským úřadem Libereckého kraje schváleno pořádání veřejné sbírky Nadačního fondu Jablonecké varhany. Osvědčení o pořádání sbírky je možno si přečíst v dokumentu KULK 90179/2017.

A ještě jedna dobrá zpráva: 

Do konce roku 2017 se podařilo vybrat částku 189 358,-Kč 

8.1.2018

Tisková konference 17. ledna 2018

Ve středu 17. ledna se konala tisková konference nadačního fondu. Dlouho připravovaná událost měla z cíl představit novou iniciativu veřejnosti, seznámit ji se stavem nástroje a hlavně s potřebou podniknout kroky k nápravě stavu...

22.1.2018

Josef Zasche (1871 - 1957)

Geniální architekt německé národnosti, který změnil tvář nejen Jablonce, ale i Prahy a dalších měst. Letos je tomu 60 let od jeho úmrtí.

29.11.2017

Svátek Svaté Cecilie   22.11.2017

Svatá Cecilie, mučednice a svatá katolické i pravoslavné církve, patronka duchovní hudby, muzikantů, varhaníků, zpěváků, básníků, řemeslníků zhotovujících hudební nástroje a slepců.

17.11.2017

Jsme online :)

Dokončili jsme naše webové stránky a také Facebookový profil. Pevně věříme, že díky současným technologiím, Vám budeme moci přinášet zajímavé a aktuální informace tím nejrychlejším moderním způsobem. 

16.11.2017

Fond je založen 
Dnem  8.11. 2017 došlo k zápisu Nadačního fondu Jablonecké varhany do Obchodního rejstříku. Je to malý, ale důležitý krok. A i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem a naší snahou na této cestě bude především transparentnost, otevřenost a hodně práce. 
Kdo tedy jsme? Zde najdete odpověď. A proč jsme do toho šli? Mrkněte sem a třeba Vám bude naše myšlenka blízká. Moc si to přejeme a Vám předem děkujeme za jakoukoli formu podpory, ať duchovní tak i hmotnou. A pokud máte nápad, co pro věc udělat, rádi to s vámi probereme.  

 

10.11.2017

SLEDUJTE NÁS 
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon

© 2017-2020 Všechna práva vyhrazena NF Jablonecké varhany

 Tiskové práce pro NF Jablonecké varhany provádí  Tiskárna Macek www.tiskem.cz