top of page

Píšťala pod vánočním stromečkem?

Ne až tak doslova, však by se také mnohé z píšťal našich varhan pod stromeček ani nevešly. A pak také co s jednou píšťalou? Varhanním píšťalám je přeci nejlépe mezi ostatními píšťalami, uspořádanými pěkně v rejstřících a podle tónů. Jen tak tvoří onen královský hudební nástroj.

Třeba již tu svoji máte adoptovanou, nebo se k tomu chystáte… Proč však tuto myšlenku nerozšířit dál a spojit se s lidmi kolem sebe, rodinou, přáteli, kolegy, kamarády a přizvat je k této velké věci, záchraně největších Jabloneckých varhan formou dárku pod stromečkem. Adopcí píšťaly na jméno obdarovaného jej tak natrvalo zapisujete jako adoptivního patrona píšťaly, která bude třeba hned vedle té Vaší. Toto Vaše rozhodnutí se Váš blízký dozví u vánočního stromečku z Adopčního listu, který můžete doplnit svým osobním věnováním.

 

Díky tomu, že probíhá závěr celého projektu, jsou letošní vánoce 2022  poslední takovou příležitostí k adopci píšťaly "pod stromeček".

Pokud nevíte jak varhanní píšťalu adoptovat, je tu pro vás Průvodce adopcí a také si můžete projít Otázky a odpovědi, kde jsou zodpovězeny nejčastější otázky adoptujících.

Vánoce se blíží, zvládne se to?

Vynasnažíme se, aby všechny Adopční listy byly připraveny tak, aby mohly být u Vašeho vánočního stromku včas. Jen nám k tomu prosím dejte čas.

Pokud jste zdaleka, Adopční list Vám rádi pošleme poštou. Jistě ale víte, jak je v tuto dobu pošta vytížená. Proto si píšťaly vyberte a uhraďte platbu do středy 14. prosince.

Při osobním odběru na faře v Jablonci (po domluvě i na jiném místě) je termín nejzazšího uhrazení adopční částky o týden později, do úterý 20. prosince. Ale raději to nenechávejte na poslední chvíli. Děkujeme

Tip pro Vás

Ne všechny dárky pod stromečkem lze uplatnit do daňových úlev, ale tento ano. Rádi Vám vystavíme potvrzení o přijetí Vašeho příspěvku na účet Nadačního fondu.

Pokud jste zaměstnancem, potvrzení předáte v lednu tomu, kdo ve firmě zpracovává mzdy. Bude Vám o věnovanou částku snížen daňový základ a vzniklý přeplatek automaticky vrácen ve výplatě. Potřebujeme jen vědět adresu Vašeho bydliště.

 

Pokud podnikáte, potřebujeme znát údaje o firmě (IČO) a právní formu. Daňový odpočet se uplatní při vyúčtování roku 2022.

bottom of page